Strona główna,  Styl życia

Szwajcaria Rachowicka

Do odwiedzenia tego miejsca zachęciły mnie zdjęcia na jednym z blogów. Okazało się, że ponad 20 minut autem od mojego miejsca zamieszkania znajduje się ścieżka edukacyjna w środku lasu. Teren znajduje się w Nadleśnictwie Rudziniec.Obok ścieżki znajduje się niewielki parking. Na jego terenie usytuowana jest wiata piknikowa, gdzie po spacerze można odpocząć i urządzić sobie małą ucztę. Nie ukrywam, że zaskoczył mnie brak dokładnej instrukcji, w którą stronę powinno się kierować… Są trzy ścieżki. Należy kierować się na lewo i szukać znaku z kierunkiem marszu. Jeśli tu dotrzecie to znak, że jesteście na dobrej drodze. Czego można spodziewać się po trasie?
Teren wyróżnia się cudownym krajobrazem natury. Niezliczona ilość starych drzew, obecnie również grzybów. Do tego sporo pomostów, schodów i kładek. Na trasie znajduje się kilka tablic edukacyjnych, które będą idealną lekcją przyrody dla dzieci. Trasa nie jest wymagająca. Liczy około 2 kilometrów. Ze względu na schody nie polecam jej osobom z wózkami czy rowerami.
Zdecydowaną zaletą trasy jest to, że tworzy pewnego rodzaju pętlę. Po zakończeniu spaceru wyjdziemy na parking, na którym zostawiliśmy auto. Ścieżka nie powinna sprawić problemów nawet osobom ze słabą kondycją. Jestem przekonana, że w przyszłym roku wiosną wrócimy ponownie. Być może uda mi się zrobić porównanie jak trasa różni się w zależności od pory roku.Mam nadzieje, że udało mi się zachęcić Was do odwiedzenia tego pięknego miejsca. Czuję, że bez względu na porę roku zachwyci każdego. Dajcie znać czy mieliście okazję spacerować tą ścieżką?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.