Strona główna,  Styl życia

Maine Coon – kot idealny

Koty to niesamowite zwierzęta. Od kiedy wyprowadziłam się z domu rodzinnego, w którym zostawiłam cudownego dachowca wiedziałam, że prędzej czy później w moim życiu pojawi się koci przyjaciel. Dziś zapraszam na post poświęcony mojej cudownej kotce o rasie Maine Coon.

Wygląd rasy

Maine Coony na tle innych ras wyróżnia przede wszystkim rozmiar. Są to jedne z największych kotów domowych. Samce ważą najczęściej w okolicach 9 kg a kotki 6 kg. Charakteryzuje je: długi i puszysty ogon, wydatne kości policzkowe, rysie uszy, gęste i przyjemne w dotyku futerko.
Koty te mają również dość zabawne, wielkie łapy oraz długie wąsy.

Kot o psim charakterze?

Maine Coony są bardzo dostojne i opanowane. W dodatku mają wiele cech, którym bliżej do psa niż kota. Przede wszystkim bardzo mocno przywiązują się do swojego opiekuna. Są lojalne, uczuciowe i oddane. W dodatku są bardzo towarzyskie, co jest wyjątkowe wśród kotów. Nie boją się obcych ludzi i uwielbiają być w centrum zainteresowania. Dodatkowym atutem jest ich cierpliwość i wyrozumiałość, co jest ważne szczególnie dla rodzin z dziećmi.
Brak zainteresowania ze strony właściciela bądź długie zostawianie kota samego w domu prowadzi do smutku i uczucia odrzucenia.
Rasa uwielbia się bawić i aportować. Jedną z ulubionych zabaw mojego kota jest rzucanie zabawek. Często jej ulubione zabawki lądują w nocy w moim łóżku! Spokojnie rasa ta jest w stanie nauczyć się chodzenia na smyczy (przetestowane, prawda!). Jest to kot zwinny i energiczny, dlatego przyda się duży i solidny drapak.

Żywienie

Karma naszego kota powinna zawierać odpowiednią ilość białek i tłuszczy. Należy unikać karm z dużą ilością zboża, którego nasz kot nie potrzebuje. Sucha karma dedykowana dla tej rasy zawiera chrupki o większym rozmiarze, co ma zapobiegać połykaniu ich w całości. Warto, żeby Maine Coon jadł duże ilości mięsa.
Koty są czyściochami, co powoduje połykanie dużej ilości sierści. Aby zapobiegać tworzeniu się kul włosowych, należy podawać kotu pasty odkłaczające.

Kot przynosi bardzo dużo radości, poprawia humor. Nie wyobrażam sobie już życia bez mojej rudej przyjaciółki.

Dajcie znać czy macie jakieś zwierzęta domowe.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.