Strona główna,  Styl życia

Last month #9Wrzesień już za nami. Dni już nie są takie ciepłe, szybciej przychodzi wieczór. Ten miesiąc był dla mnie wyjątkowy, bo otrzymaliśmy klucze do naszego pierwszego mieszkania. A to oznacza dużo pracy, jeszcze więcej problemów, ale na końcu pozostaje ogromna satysfakcja. Zapraszam na kilka wrześniowych kadrów!

Początek września spędziliśmy na wielu spacerach, podczas których planowaliśmy, jak będzie wyglądało nasze mieszkanie. Teraz przyszedł czas na realizację wspólnych pomysłów.
Moje pierwsze zamówienie z marki Bałagan. Z okazji urodzin mojej przyjaciółki zamówiłam jej prezent, a przy okazji sprawiłam sobie pasek. Jest pięknie wykonany i ma ciekawą fakturę.
W związku z rozpoczęciem remontu i bardzo ograniczonej ilości czasu na gotowanie w tym miesiącu często jadałam w VegeExpresie w Gliwicach. Co tydzień można spróbować czegoś innego. Ostatnio trafiłam na tydzień węgierski i miałam okazję skosztować kremu paprykowego z langoszem. Niebo w gębie!
Pozostając w temacie jedzenia… Nowa, ciekawa restauracja na mapie Gliwic. Mowa o Furore Pizza Napoletana.

Wystrój lokalu, jedzenie, obsługa. Wszystko na najwyższym poziomie. Pizza z buratą to moje najnowsze odkrycie. Jest to ser wypełniony kremową śmietanką.
A po pizzy mini beza. Rozkosznie dobra.
Moje najnowsze spacerowe miejsce, czyli Szwajcaria Rachowicka. Poświęciłam jej oddzielny post. Jeśli zastawiacie się gdzie na Śląsku wybrać się na spacer, to koniecznie przeczytajcie ten wpis.
Czy Wy widzicie te drzewa?! Miód dla moich oczu.Mini torcik z okazji urodzin mojego narzeczonego. Krem o smaku malin i kremu brulee. Był naprawdę całkiem smaczny.


A to już tarta, którą postanowiłam upiec. Kruchy spód, krem z mascarpone, polewa z białej czekolady i maliny. Nie wyglądała zbyt dobrze, ale smakowała obłędnie.Z takich kadrów obecnie składa się mój telefon w 99%. Wiele osób straszyło mnie procesem remontu. Jeśli masz przy sobie osobę, z którą dzielisz podobną wizję to gwarantuję, że nie będzie tak źle! Nawet małe zmiany cieszą i to bardzo.

Dajcie znać jak Wam minął wrzesień.


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.