Strona główna,  Styl życia

5 seriali, które trzeba zobaczyć!

Mimo że pandemia trwa już rok, nic nie zapowiada końca lockdownu. Kina, teatry, restauracje i siłownie zamknięte. Zostaje sport uprawiany na świeżym powietrzu lub w zaciszu swojego domu. Wieczorami warto zaszyć się na kanapie z kubkiem kakao i obejrzeć serial lub film. Dziś polecę Wam moje ulubione seriale.

Źródło: Pinterest

Utopia

Myślę, że nie ma osoby, która obojętnie by przeszła obok tego serialu. Wyróżniają go niesamowite zdjęcia. Uwielbiam seriale, które są dopracowane. Każdy kadr można nazwać dziełem sztuki. Autorzy zwracali szczególną uwagę na grę kolorami. Oglądając ten serial po raz pierwszy, czułam ciągły niepokój. Muzyka, zbliżenia, bohaterzy, rysunki w serialu – to wszystko buduję atmosferę napięcia. Cała koncepcja serialu opiera się o teorię spiskową. Jeśli chcecie obejrzeć serial na najwyższym poziomie, z dość skomplikowaną fabułą Utopia powinna być dla Was.

Ocena na Filmweb: 8,2

Źródło: Pinterest

Peaky Blinders

Serial dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, którą prowadzi rodzina Shelby. Na czele rodziny stoi charyzmatyczny Thomas — weteran I wojny światowej, który cierpi na syndrom stresu pourazowego. Scenografia serialu jest niesamowita. Industrialna Anglia z pubami, gęstym dymem z pobliskich fabryk i niebezpiecznymi zaułkami. Na uwagę zasługują też świetne kostiumy nawiązujące do stylu początku XX wieku. Muzyka też zasługuje na wyróżnienie. Jeżeli lubicie klasyczną, męską modę to oglądanie tego filmu na pewno będzie dla Was przyjemnością.

Ocena na Filmweb: 8,6

Killing Eve (Fot. BBC America)

Obsesja Eve

Główna bohaterka Villanelle jest płatną morderczynią. Podoba mi się zastosowany kontrast. Delikatna uroda, blond włosy, filigranowa figura. Opis raczej nie pasuje do kobiety, która zajmuje się zabijaniem ludzi na zlecenie. Serial momentami bywa bardzo zabawny. W dodatku bohaterka uwielbia ekscentryczne stroje (co widać na zdjęciu powyżej). Z zaciekawieniem czekałam, w czym tym razem, wystąpi główna bohaterka. Zaskakujące zwroty fabuły, dawka humoru i świetna gra dwóch głównych bohaterek sprawią, że serial jest godny uwagi.

Ocena na Filmweb: 7,6

Autor: Jesse Armstrong / HBO

Sukcesja

Jest to historia rodziny Roy’ów. Głową rodziny jest Logan Roy, który jest właścicielem jednej z największych medialnych korporacji na świecie. Posiada czwórkę dorosłych dzieci i ma zdecydować, w czyje ręce przekaże swoje imperium budowane latami. Serial pełen jest spięć i rodzinnych kłótni — w końcu każdy chce zdobyć przychylność głowy rodziny. Przede wszystkim jest to serial o władzy, polityce i dużych pieniądzach.

Ocena na Filmweb: 8,2

HBO

Czarnobyl

Serial o katastrofie jądrowej w Czarnobylskiej Elektrowni, która wydarzyła się 26 kwietnia 1986 roku. Serial nie skupia się na katastrofie samej w sobie. Raczej jest opowieścią o jej konsekwencjach, błędnie podejmowanych decyzjach i systemie, w którym przyszło żyć ludziom w tamtych czasach. Serial poraża obrazami. Nieświadomi zagrożenia ludzie stojący i obserwujący widok płonącej elektrowni z dziećmi. Oglądali to wydarzenie na moście, który obecnie nazywany jest Mostem Śmierci, ponieważ żadna z tych osób nie przeżyła. Strażacy, którzy jechali na pewną śmierć. Przerażający jest też obraz zepsucia ówczesnej władzy. Z pewnością będziecie zachwyceni tym serialem.

Ocena na Filmweb: 8,9

Czy któryś z tych seriali jest Wam znany? Chętnie dowiem się co myślicie na ich temat.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.